top of page

Атестація педагогічних працівників

 

 

Атестація педагогічних працівників 2023-2024 навчальний рік

Педагогічні працівники, які атестуються, мають право подати до атестаційної комісії документи, що на їхню думку, свідчать про педагогічну майстерність та/або професійні досягнення.

Подавати до  атестаційної комісії документи в паперовій або електронній формі. Електронний варіант документів (формат PDF, кожен документ в окремому файлі) надсилається на адресу mk.kafk@ukr.net

На допомогу адміністрації закладів освіти - кваліфікаційні вимоги до вчителів різних категорій відповідно до професійного стандарту вчителя ДЛЯ АТЕСТАЦІЇ

     Вимоги до вчителя категорії "спеціаліст" - виділено блакитним кольором, "спеціаліст ІІ категорії" - зеленим, "спеціаліст І категорії" - жовтим, "спеціаліст вищої категорії" - рожево-червоним. Загальні вимоги для усіх категорій вчителів - без виділення, для "спеціаліст"-"ІІ категорія" - синьо-зеленим, для першої та вищої категорії - помаранчевим.

    Вимоги до більш високої категорії включають також і всі вимоги до до більш низьких, тобто для категорії "спеціаліст" вимоги в одному стовпчику, для другої категорії маємо зважати і на вимоги для спеціаліста, і т.д.

    Це "альфа" і омега" атестації педагогічних працівників починаючи з цього року - категорію можна визначити і як якісно, так і кількісно, визначаючи відповідність професійної діяльності кваліфікаційним вимогам - для отримання/підтвердження категорії необхідно дотримання не менше 80% вимог для відповідної категорії (+ вимоги до всіх нижчих категорій)

   

   Атестація педагогічних працівників проводиться з метою активізації їх творчої професійної діяльності, стимулювання безперервної фахової та загальної освіти, якісної роботи, підвищення відповідальності за результати навчання та виховання, забезпечення соціального захисту компетентності педагогічної праці. Оцінювання праці педагога  в нинішніх умовах слід організувати так, щоб сприяти його розвитку й саморозвитку. Тому атестація педагога як форма виявлення його кваліфікації має бути демократичною, повинна ґрунтуватися на самоаналізі діяльності, спонукати до професійного вдосконалення.

    Атестація – це комплексне оцінювання рівня кваліфікації, педагогічного професіоналізму та результативності діяльності працівників освітніх установ.

 

     Мета атестації

  • активізація творчої професійної діяльності;

  • стимулювання безперервної спеціальної і загальної освіти;

  • активізація якісної роботи;

  • підвищення відповідальності за результати навчання і виховання

   Умови атестації
  • Має відповідну освіту, що відповідає вимогам, визначеними нормативно-правовими актами в галузі освіти

  • Виконує посадові обов’язки

  • Пройшов курси підвищення кваліфікації

          

     Слід пам'ятати, що атестація – безперервний процес, завершення якого в ході поточного навчального року є також і початком атестації педагогічних працівників у новому навчальному році згідно з планом атестації на п'ять років. Під час атестації вивчаються професійні якості викладача, його сильні та слабкі сторони, рівень загальної культури, вплив атестації на підвищення результативності роботи навчального закладу, створюються оптимальні умови для вивчення та впровадження передового педагогічного досвіду.

Відповіді на питання щодо атестації педагогічних працівників:

bottom of page