top of page
2.jpg

ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ЕЛЕКТРОТЕХНІКИ

   Теоретичні основи електротехніки - це технічна наука, яка вивчає застосування електричних і магнітних явищ для практичних цілей.

   Метою вивчення дисципліни є оволодіння фундаментальними поняттями, теорією та методологією сучасної теоретичної електротехніки, засвоєння фундаментальних знань, які є необхідною базою для подальшого вивчення електротехнічних дисциплін.

  Предметом вивчення дисципліни є основні закони теорії електричних кіл, теорії електромагнітного поля та оволодіння навичками їх практичного застосування для дослідження і розрахунків сучасних електротехнічних пристроїв.

Структура курсу навчальної дисципліни "Теоретичні основи електротехніки"

 

Тема1.

Електричне поле і електрична ємність.

Тема 2.

Лінійні кола постійного струму

Тема 3.

Нелінійні кола постійного струму

Тема 4.

Магнітне поле.

Тема 5.

Магнітні кола і електромагнітна індукція.

Тема 6.

Лінійні електричні кола синусоїдального струму

Тема 7.

Комплексний метод розрахунку електричних кіл.

Тема 8.

Трифазні електричні кола.

Тема 9.

Електричні кола з несинусоїдальними напругами та струмами.

Тема10.

Нелінійні кола змінного струму

Тема 11.

Перехідні процесі в лінійних електричних колах.

Вам належить вивчати дисципліну "Теоретичні основи електротехніки" 2 семестри.  

Протягом навчального року ви будете:

▪ слухати лекції з основ електротехніки (і конспектувати їх);

▪ виконувати практичні роботи за індивідуальними варіантами;

▪ відвідувати лабораторні заняття, де ви будете виконувати лабораторні роботи, отримувати завдання і здавати їх викладачеві;

▪ виконувати самостійні, контрольні роботи та тематичні заліки.

Раджу вам: Заведіть товстий зошит для лекційного конспекту. Не забувайте його вдома! Після лекції дуже корисно переглянути те, що вдалося записати і, якщо треба, доповнити записи по пам'яті. Придбайте також робочі зошити для виконання лабораторних та самостійних робіт, а також листи ксероксного паперу формату А4 та трафаретний лист для виконання практичних робіт. Обов'язково (і якомога швидше) обзаведіться зручною ручкою, олівцем, ластиком, електротехнічною лінійкою, інженерним калькулятором, файлами, скріпками.  Магазинів, що торгують всім цим приладдям, більш ніж достатньо. Крім цього, вам будуть потрібні підручники та посібники, які ви отримаєте в бібліотеці коледжуу та будете дбайливо ними користуватися протягом року.

     До практичних та лабораторних занять треба обов'язково готуватися (повторювати теоретичний матеріал, креслити електричні схеми, знаходити довідкові дані і т.д.),  вирішувати задані додому завдання, готуватися до технічних диктантів та тестових опитувань. І цю підготовку не варто відкладати на останній вечір перед заняттям!! Пропускати практичні та лабораторні заняття не можна - потім буде важко  надолужити згаяне. Якщо все ж ви захворіли або з'явилися певні життєві обставини - обов'язково беріть медичну довідку, повідомте куратора, якомога раніше відпрацюйте пропущені заняття.

    У першому семестрі ви вивчите теми: Електричне поле і електрична ємність. Лінійні та нелінійні кола постійного струму. Другий семестр присвячений вивченню магнітних кіл, однофазних та трифазних кіл змінного струму, нелінійних та несинусоїдальних кіл. У кожному семестрі ви будете проводити досліди на лабораторних роботах, записувати спостереження, відповідати на питання, а потім захищати лабораторні роботи, виконувати практичні роботи. І зрозуміло, отримувати за свої успіхи певні оцінки, які впливатимуть  на семестрову оцінку та отримання стипендії. Вивчення кожної теми завершується підсумковим тестовим опитуванням. Перездати оцінку чи "нб"  можна здавши тематичне опитування.

    В кінці першого семестру, за умови виконання всіх робіт, ви отримаєте залік.  В кінці другого семестру - іспит.  

Успіхів вам!

bottom of page