top of page

Методичні семінари

     Методичні семінари проводяться з метою підвищення рівня педагогічних знань і методичної майстерності викладачів, розробки і вдосконалення методик навчання, узагальнення і розповсюдження передового досвіду навчання і виховання студентів; при впровадженні нових технологій і методів навчання, при змінах навчального плану і програми тощо.

МЕТОДИЧНІ СЕМІНАРИ 2023-2024 навчальний рік
       

листопад 2023 р.

Просвітницький семінар «Про захист прав споживачів».

Готують:  вікладачі циклової комісії обліково-економічних дисциплін.  Відповідальна голова ЦК Кудрінок Л.В.

січень  2024 р.

«Академічна доброчесність: практичний вимір»

Відповідальні: Голови ЦК

січень 2024 р.

«Сучасні освітні інновації та шляхи їх застосування. Майстерність викладача»

Відповідальні: голови ЦК    Доповідають викладачі, які атестуються у 2024 р.

квітень 2024 р.

«Навчальна і виробнича практики як складова освітньої програми»

Відповідальні: голови ЦК, де проводяться навчальні практики

ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНІ НАРАДИ 2023-2024 навчальний рік

-Про навчально-методичне забезпечення лабораторних, практичних занять, навчальних  практик на циклових комісіях – грудень

- Аналіз організації та методичного забезпечення самостійної роботи студентів на циклових комісіях  - листопад

- Методика організації і проведення курсового та дипломного проектування - січень

- Про організацію практичного навчання - січень

- Запровадження сучасних ефективних методик проведення занять викладачами циклових комісій та стан взаємовідві-дування занять - лютий-березень

- Аналіз наявності та якості електронних варіантів комплексів методичного забезпечення  навчальних дисциплін  -  квітень

- Про методичне забезпечення заочної форми навчання  -  квітень

images.png
с1.jpg
с2.jpg
семінар.jpg

   Диджиталізація освіти – це процес поглинання, застосування та асиміляції новітніх технологічних розробок на ниві комунікаційних технологій з подальшим використанням їх з навчальними, комунікаційними та виховними цілями

Завідувач навчально-методичним кабінетом Красноштан Л.М. звернула увагу викладачів на те, що цифрове середовище вимагає від педагогічних працівників зовсім інших підходів і форм роботи  із здобувачами освіти.

У викладачів коледжу є багато напрацювань, є свої цифрові інструменти, які вони використовують у власній професійній діяльності.

Апанасенко В.М. ознайомила колег з основними напрямками диджиталізації. Проаналізувала переваги і недоліки диджиталізації освітнього процесу.

Навела приклади застосування у власній педагогічній діяльності:  Платформа Google Classroom – розповіла про можливості цього сервісу.

Бондаренко О.С. розповів про використання онлайн програми SiCAD для проектування ліній електропередач від 0,4 до 35 кВ з можливістю прив’язки до місцевості; застосування 3Д-моделювання для наочного подання інформації при вивченні дисципліни «Електричні машини і апарати».

Драган Ю.С. ознайомила колег з найпростішими і доступними інструментами, які допоможуть спростити комунікацію між викладачем і здобувачем освіти та полегшити засвоєння нового матеріалу при дистанційній або змішаній формі навчання: застосування гіперпосилання на файл, QR-кодів, інтерактивних плакатів.

Царенко О.Д. розповіла про використання гейміфікації в освітньому процесі; про мобільний додаток  Chemistry Adventures in the Wonder Lab, який пропонує захоплюючу та веселу лабораторію «Чудес», де хімія оживає; про створення тестових завдань  та інтерактивних вправ з хімії на хмарних платформах.

  

Бажан А.П. ознайомила колег з досвідом застосування сервісу Winter.me для створення інтерактивних робочих аркушів, які можна використовувати при дистанційному навчанні з дисципліни «Фізика і астрономія»; використання QR-кодів, сервісів Wordwall та Learningapps  для створення інтерактивних вправ.

МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР    «Засоби інтенсифікації самостійної роботи здобувачів освіти»

Розширені методичні засідання циклових комісій

28.012.2022 р. Розширене методичне засідання циклових комісій загальноосвітніх, обліково-економічних та електротехнічних дисциплін

   28.012.2022 р. Розширене методичне засідання циклових комісій суспільно-правових дисциплін, мови та літератури, фізичного виховання та ЗУ

   26.12.2022 р. Розширене методичне засідання циклових комісій фундаментальних, професфйно-орієнтованих та спеціальних  дисциплін

     На розширених методичних засіданнях циклових комісій голови циклових комісій та викладачі звітували про шляхи інтенсифікації самостійної роботи студентів.

     Звітували про свою роботу усі циклові комісії, попрацювали в групах та найголовніше ділилися практичним досвідом один з одним.

21.12.22 с.jpg
    Змістовно і цікаво провели семінар викладачі української мови Якубська Леся Василівна і Ліпська Тетяна Олександрівна.

   Педагогічна майстерність викладача здебільшого базується на мистецтві спілкування.

   Основними вимогами до мови викладача є не лише логічність викладу, правильність з точки зору фонетики і граматики, але й педагогічна культура, яка виражається у його мовній культурі.

   Мова і мовлення є продуктом і невід’ємною складовою загальної і педагогічної культури.

   Доповідач Якубська Л.В. проаналізувала загальні тенденції розвитку української мови, а також типові орфоепічні, лексичні, граматичні помилки в професійному мовленні.

   Доповідач Ліпська Т.О. ознайомила колег з законодавчою базою використання української мови в освітньому процесі, словами та термінами для використання в діяльності викладача. Звернула увагу  на культуру фахового мовлення та найтиповіші помилки в мовленні викладачів, шляхи їх усунення та вдосконалення мовлення в процесі професійної діяльності.

МЕТОДИЧНІ СЕМІНАРИ 2022-2023 навчальний рік
       

жовтень 2022 р.

«Мовна культура як складова педагогічної культури викладача».

Готують:  вікладачі циклової комісії Мови і літератури.  Відповідальна голова ЦК Недоренко О.О.

грудень  2022 р.

«Засоби інтенсифікації самостійної роботи здобувачів освіти»

Відповідальні: Голови ЦК

січень 2023 р.

«Сучасні освітні інновації та шляхи їх застосування. Майстерність викладача»

Відповідальні: голови ЦК    Доповідають викладачі, які атестуються у 2023 р.

«Діджиталізація освіти в умовах змішаного та дистанційного навчання»

Відповідальні: голови ЦК 

ІНСТРУКТИВНО-МЕТОДИЧНІ НАРАДИ 2022-2023 навчальний рік

- Аналіз організації та методичного забезпечення самостійної роботи студентів на циклових комісіях  - листопад

-Запровадження сучасних ефективних методик проведення занять викладачами циклових комісій та стан взаємовідвідування занять - лютий

-Про навчально-методичне забезпечення лабораторних, практичних занять, навчальних  практик на циклових комісіях - грудень

- Аналіз наявності та якості комплексів методичного забезпечення викладання  навчальних дисциплін  - жовтень, квітень

-Про методичне забезпечення заочної форми навчання  - вересень, квітень

images.png
січень 2022 р.

Методичні заходи:

4-18 січня 2022 р. відповідно до плану методичної роботи коледжу були проведені методичні засідання циклових комісій, керівників дипломного проектування та методичні семінари.

 

Розширені методичні засідання циклових комісій

   04.01.2022 р. Розширене методичне засідання циклових комісій загальноосвітніх дисциплін та фізичного виховання

     05.01.2022 р. Розширене методичне засідання циклових комісій суспільно-правових дисциплін та мови і літератури

   10.01.2022 р. Розширене методичне засідання циклових комісій суспільно-правових дисциплін та електротехнічних дисциплін

   10.01.2022 р. Розширене методичне засідання циклових комісій фундаментальних, професфйно-орієнтованих та спеціальних  дисциплін

     На розширених методичних засіданнях циклових комісій голови циклових комісій та викладачі звітували про навчальну і методичну роботу в 1 семестрі, про виконання планів роботи циклових комісій та індивідуальних планів викладачів.

     Звітували про свою роботу усі циклові комісії, попрацювали в групах та найголовніше ділилися практичним досвідом один з одним.

 

12.01.2022 р.

Методичний семінар «Педагогічні інновації: ідеї, проекти, досвід роботи»

     Виступаючі: Груба Л.Є., Масенко Н.М., Бойко С.Л., Марченко Б.Л., Кіреєва А.А., Ковальов В.О., Дрига І.М., Царенко О.Д., Голікова О.Б., Блохін С.А., Мединський В.С., Телюта А.В., Кабак Н.В. ознайомили колег з шляхами впровадження ефективних освітніх технологій навчання,  ділились власним досвідом, знахідками  та напрцюваннями.

     Учасники заходу розширили і систематизували знання з метою забезпечення результативності навчання шляхом використання сучасних, ефективних методів, прийомів роботи.

13.01.2022 р.

Засідання керівників дипломного проектування

     На засіданні  директор коледжу О.Г.Маменко зосередив увагу на організацію дипломного проектування, обов’язки керівників та методичне забезпечення, на недоліки над якими необхідно працювати випускаючим цикловим комісія.  

     Завідувач навчально-методичним кабінетом Красноштан Л.М. та голова циклової комісії фундаментальних дисциплін Драган Ю.С. акцентували увагу на необхідність   дотримуватись ДСТУ, виконувати вимоги Стандарту коледжу при оформленні дипломних проектів, більш досконало перевіряти керівникам ДП пояснювальну записку

   Завідувач відділенням Решитько В.Г. звернув увагу на своєчасність заключення договорів на проходження переддипломної практики та дотримання виконання графіку дипломного проектування.

     Голови випускаючих циклових комісій  Бойко С.Л. і Тисленко Т.В. інформували про формування тематики дипломних проектів та складання завдань.

17.01.2022 р.

Методичний семінар «Науково-дослідна робота студентів як фактор формування професійної компетентності майбутніх фахівців»

     Виступаючі: Драган Ю.С., Шпильова Г.О., Кондратенко І.В., Кузнєцова О.В., Бажан А.П., Кабак Н.В., Тетерько О.М., Кормош О.І., Телюта А.В.    

     Під час методичного семінару «Науково-дослідна робота студентів як фактор формування професійної компетентності майбутніх фахівців» відбулося обговорення питань вміння педагога методично правильно організувати цей процес, який згодом дасть студентам змогу досягти високих результатів.

Питання, що розглядались на семінарі,  знайшли відгук серед аудиторії, що свідчить про їх актуальність та про перспективність подальшої розробки викладачами.

СЕМІНАР2.jpg
       

жовтень 2021 р.

«Реалізація он-лайн навчання викладачами коледжу в умовах змішаної форми навчання у 2020-2021 н.р. Вимоги до ведення навчальної документації в умовах змішаного навчання».

Готують: завідувач навчально-методичним кабінетом Красноштан Л.М., голови ЦК. Викладачі надають необхідну інформацію з даного питання.

січень  2022 р.

«Педагогічні інновації: ідеї, проекти, досвід роботи»

Презентують  результати роботи та досвід педагогічні працівники, які атестуються у 2021-2022 н.р.

Відповідальні: голови ЦК (Бойко С.Л.,  Драган Ю.С., Масенко Н.М., Недоренко О.О., Тахтай В.С.)  

січень 2022 р.

«Науково-дослідна робота студентів як фактор формування професійної компетентності майбутніх фахівців»

Відповідальні: голови

травень 2022 р.

«Роль особистості викладача у формуванні творчого працездатного студентського колективу»

Відповідальні: голови ЦК.

МЕТОДИЧНІ СЕМІНАРИ 2021-2022 навчальний рік
images.png
19 січня 2021 р.

Методичний онлайн семінар:

«Облік, оцінювання і контроль навчальних досягнень студентів.

Ефективні форми і методи контролю навчальних досягнень студентів.

Раціональне використання часу на занятті»

Обмін досвідом

    Контроль та оцінка знань, умінь та навичок студентів – невід’ємний структурний компонент освітнього процесу. Виходячи з логіки процесу навчання, він є, з одного боку, завершальним компонентом оволодіння певним змістовним блоком, а з другого – своєрідною зв’язуючою ланкою в системі навчальної діяльності особистості.

    Аналіз сучасної підготовки фахівців показує, що традиційні способи діагностики якості підготовки мають низку істотних недоліків і обмежень. Потрібен інноваційний підхід до процесу оцінювання навчальних результатів. Використання різноманітних інноваційних форм і методів в освітній діяльності сприятиме підвищенню якості навчання студентів за умови впровадження адекватних методів оцінювання.

      Для навчального процесу оцінювання знань студентів потрібне як інструмент, за допомогою якого можна об’єктивно оцінити результати навчання, забезпечити його упорядкування і здійснити управління.

    Незважаючи на те, що в педагогіці і методиці проведено багато досліджень з проблеми контролю та оцінки знань, умінь та навичок студентів, проблема організації контролю  залишається актуальною. Це зумовило  тему методичного семінару.

    Оцінювання знань є особливо складною справою, яка поєднує як правові, так і етичні аспекти. Оцінка є багатофункціональною (навчальна, розвивальна, виховна, методична, коригувальна, стимулююча, констатуюча та ін.)

Бажаємо ми того чи ні, але кожна оцінка викликає у студента певні емоції. І дуже добре, коли оцінка надихає його навчатися ще краще!

     Отже, виставлення оцінок — це творчий і найвідповідальніший процес у педагогічній діяльності, це наш іспит на професійну придатність, який ми складаємо щодня, на кожному занятті. Тому мета, до якої мають прагнути всі педагоги, — бути максимально об’єктивними під час оцінювання. Адже адекватна педагогічна оцінка сприятиме і вдалому стартові, й подальшому  успішному навчанню студентів, коригувати його поведінку.

      Можна сказати, що педагогічна оцінка — своєрідний лакмусовий папірець професійної майстерності викладача.

     Чи замислювалися ви якими були виставлені вами оцінки? Чи були заниженими або неправильно обґрунтованими й інколи зовсім не стимулювали успішність, а завдавали болю і розчарування. Проаналізуйте, адже результат того вартий.

  ПЕРЕОСМИСЛЕННЯ ОЦІНКИ

     • Оцінка — не шабля, вона мусить готувати студента до життя і праці.

     • Оцінка, що не супроводжується поясненням, не дає жодного результату.

     • Оцінка повинна налаштовувати на нові успіхи. Навіть виставляючи негативну оцінку, викладач повинен

показати свою впевненість у тому, що студент здатний мати гарні оцінки. Бо упевненість і похвала надихають на успіх.

     • Оцінка, свідомо завищена, може бути виправдана.

     • Оцінка оцінює лише досягнення студента, а не його особистість. Особистість потрібно виховувати іншими засобами.

     • На виставлення оцінки не повинні впливати стереотипи: студенту середнього рівня вистачить і «3». Таке ставлення викладача призводить студентів до висновку: «Навіщо працювати, якщо все одно  не поставлять високу оцінку?!»

     • Оцініть власну діяльність перед виставленням оцінки студентам.

     • Ми несемо повну відповідальність за виставлену оцінку!

     Викладачі коледжу представили свій досвід з питань обліку, оцінювання і контролю навчальних досягнень студентів:

    Рекомендую всім викладачам ознайомитись з підходом  до оцінювання за порадами "Оцінки мають бути вагомими" (з книги Василя Сухомлинського "Сто порад учителеві")

Шановні колеги!  Ми закінчили січневий цикл методичних семінарів. Висловлюю щиру вдячність всім тим, хто представив матеріали виступів.  Після ознайомлення з досвідом колег  рекомендується після закінчення карантину на засіданнях  циклових комісій провести обмін думками стосовно питань, що розглядались.

     Здоров’я вам, терпіння, постійного вдосконалення, професійного зростання.

15 січня 2021 р.

Методичний онлайн семінар:

«Самостійна робота як важлива складова навчальної роботи студентів.

Методичне забезпечення самостійної роботи»

 

     Самостійна робота студентів, підходи до якої потребують докорінних змін, є одним з найважливіших компонентів освітнього процесу, що передбачає інтеграцію різних видів індивідуальної та колективної навчальної діяльності, яка здійснюється як під час аудиторних, поза аудиторних занять, без участі викладача, так і під його безпосереднім керівництвом.

  Тема семінару вже декілька років періодично розглядається на засіданнях педагогічної, методичної ради, на методичних семінарах та на засіданнях циклових комісій. Актуальність теми не зменшується , адже сьогодні є надзвичайно важливим з’ясувати, на що саме потрібно звертати увагу викладачеві і як спрямовувати студентів на ефективну самостійну працю, щоб забезпечити вивчення дисциплін.

  Мета семінару: Проаналізувати специфіку і проблеми організації самостійної роботи студентів та визначити ефективні методи її організації з урахуванням сучасних вимог до якості залишкових знань та професійної компетентності як цілісної системи освітнього процесу у формуванні висококваліфікованих спеціалістів.

    Суть самостійної роботи студента над конкретною навчальною дисципліною окреслена насамперед навчальною програмою з дисципліни, методичними матеріалами, завданнями для самостійної роботи, методичними посібниками, дидактичними матеріалами, методичними вказівками тощо. Навчальний матеріал з навчальної дисципліни, передбачений навчальним планом для засвоєння студентами у процесі самостійної роботи, виносять для підсумкового контролю разом з навчальним матеріалом, який опрацьовують студенти у процесі проведення навчальних занять.

    Сьогодні завдання не тільки в тому, щоб дати молодому спеціалісту знання, а в тому, щоб сформувати потребу в них. Виховати прагнення до їх постійного оновлення, власного вдосконалення.

       Грунтовні доповіді по темі методичного семінару представили:

          Викладач Краснопольська Л.І. представила різні форми організації самостійної роботи студентів. Завдання викладача полягає у тому, щоб відібрати з них найбільш результативні в кожній конкретній ситуації, тобто такі, які б відповідали індивідуальним можливостям студента з урахуванням бюджету часу, а також відповідали специфіці навчального матеріалу дисципліни.

            Викладач Царенко О.Д. зазначила, що організація самостійної роботи для студента повинна бути направлена на те, щоб заставити їх мислити, досліджувати, аналізувати певну ситуацію та робити певні висновки. Підкресллила, що достатньо ефективною є групова робота зі студентами, де викладач виступає лише в ролі консультанта. Завдання викладача полягає у тому, щоб організувати самостійну роботу студентів так, щоб зацікавити їх, пробудити інтерес до теми, що досліджується і щоб вони опановували ці знання самостійно.  Викладач ознайомила з організацією самостійної роботи пвд час карантину.

          Викладач Крмош О.І. ознайомила з організацією та методичним забезпеченням самостійної роботи з спеціальних дисциплін зі спеціальності 081 "Право" та представила для ознайомлення методичне забезпечення самостійної роботи з дисципліни "Організація роботи з кадрами" (Методичні рекомендації та конспект питань для самостійного опрацювання та Робочий зошит для самостійних опрацювань)

Відзначила, що однією із цілей професійної підготовки спеціаліста є необхідність дати студенту міцні фундаментальні знання, на основі яких він зміг би навчатися самостійно в потрібному йому напрямку.

             Викладач Бондаренко О.С. в своїй доповіді звернув увагу на те, що організація самостійної роботи студентів складається з двох головних аспектів: один з них – навчально-методичне забезпечення самостійної роботи  і другий – розробка форм і методів організації контролю за самостійною робою і показав це на прикладі навчальної дисципліни "Електричні машини і апарати".

            Викладач Кузнєцова О.В. охарактеризувала форми і методи самостійної роботи, форми контролю та методичне забезпечення самостійної роботи з обліково-економічних дисциплін.

 

         Викладач Якубська Л.В. представила інформацію про навчально-методичне забезпечення та організацію самостійної роботи студентів з дисциплін, що викладає: Культурологія, Українська мова (за професійним спрямуванням), Ораторське мисецтво.

          Викладач Груба Л.Є. представила інформацію про організацію самостійної роботи  з історії України  на спеціальності 141 "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка".

Завідувач навчально-методичним кабінетом Красноштан Л.М.:

Висловлюю подяку усім учасникам методичного семінару за підготовлені цікаві та обґрунтовані доповіді, з яких ми бачимо,що сучасні форми організації самостійної роботи студентів потребують практичної реалізації. Тому, саме викладачі повинні спрямовувати студентів до такого виду праці та забезпечити відповідну мотивацію. Також доцільним буде розроблення посібників, робочих зошитів для самостійної роботи студентів, де будуть визначені основні напрями та мета такої праці.

12 січня 2021 р.

Методичний онлайн семінар:

«Роль практик у формуванні готовності до професійного самовдосконалення»

Звітують викладачі, відповідальні за проведення навчальних практик у І семестрі  2020-2021 навчального року.

    Очевидним і беззаперечним в умовах сьогодення залишається те, що молодим фахівцям недостатньо лише гарних теоретичних знань для виконання своїх професійних обов’язків, успішного працевлаштування та кар’єрного зростання.

  Однією із основних складових фахової підготовки студентів у  закладі освіти є практична підготовка. Вона органічно входить у чітку систему фахової підготовки впродовж усього періоду навчання. Першочергового значення набувають професійні компетентності, яких набувають студенти в процесі практичних занять та в період проходження практики. Практичне навчання студентів Кропивницького  коледжу механізації сільського господарства є важливим компонентом навчального плану і відповідно до освітніх програм реалізується через різні види практик.

  Під час навчальної практики студенти ознайомлюються із особливостями майбутньої спеціальності, отримують необхідні уміння і навички з навчальних дисциплін, розширюють і поглиблюють отримані теоретичні знання і навички у вирішенні конкретних задач, проблем і підготовки до усвідомленого вивчення загальнопрофесійних і спеціальних дисциплін.

  Професійне самовдосконалення є найважливішим складником професійної підготовки майбутнього фахівця, що забезпечує його мобільність і конкурентоздатність на ринку праці, дозволяє найбільш повно розкрити свій особистісно-професійний потенціал у професійній діяльності, спираючись на отримані знання, уміння і навички.

  Важливе значення для забезпечення ефективної підготовки майбутнього фахівця  до професійного самовдосконалення мають раціонально сплановані та оснащені робочі місця, а також розроблений і впроваджений навчально-методичний комплекс всіх навчальних практик, що включає програми,  інструкційні картки, робочі зошити, інструкції, методичні посібники, технології тощо.

  Успішність і результативність проходження практики значною мірою залежить від самих студентів, їх бажань, прагнень, наполегливості та кропіткої роботи. Загалом, проходження практичної підготовки дозволяє у майбутньому зменшити соціальну, психологічну, професійну адаптацію випускника на робочому місці, сформувати цілісну картину майбутньої діяльності, оцінити рівень теоретичної підготовки, необхідної для виконання роботи, отримати навички самостійного виконання роботи, зрозуміти соціально-етичну направленість професії.

  В І семестрі  2020-2021 н.р. в коледжі проводились наступні види практик, з яких звітують керівники практик та викладачі, що їх проводять:

- Блохін С.А.
Матеріалознавство і технологія конструкційних матеріалів ​
- Губа Д.В., Гройсман Г.П.
- Шевченко О.А.
- Мединський В.С., Хайсін В.О.
- Малашкевич О.О.
- Бойко С.Л.
Машини та обладнання для тваринництва
Електрослюсарна (КЕТМ)
- Катеринич С.В.
- Гайдар В.М.
- Пеліпака Т.В.
- Краснопольська Л.І.
- Тетерько О.М.
- Удовенко Т.О.
- Буланенко Н.Д.
- Кормош О.І.
- Шпильова Г.О.
- Моргун Л.Б.
23-25 вересня 2020 р.

Методичний тренінг-практикум:

«Технічне забезпечення дистанційного навчання.

Створення комунікативного простору для організації дистанційного навчання»

Для викладачів коледжу провели викладачі комп'ютерних дисциплін Краснопольська Л.І.і Стрижеус М.В.

    Запровадження дистанційного навчання стало сер­йозним та несподіваним викликом для всіх закладів освіти  України. Безумовно, технології такого навчання  частково були задіяні в  освітньому процесі. Складність завдання полягала в тому, що вперше слід було охопити дистан­ційним навчанням усіх здобувачів освіти з усіх предметів, та ще й на досить тривалий час. Звісно, нам було відоме Положення про дистанційне навчання, затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 25.04.2013 № 466, яке передбачає таку форму організації освітнього процесу, в тому числі, і під час ка­рантину. А ось конкретних практичних порад впровадження такого навчання, чітких вимог щодо його реалізації вказане Положення не містить. Тому треба було починати, як кажуть, з нуля. Які питання слід було розглянути та вирішити?

    Для організації та впровадження дистанційного навчання необхідно здійснити вибір платформи навчання. Вибір плат­форм дистанційного навчання є дуже важливим кроком.  Платформа дистанційного навчання — це програмне забезпечення для під­тримки дистанційного навчання, це централь­ний елемент, навколо якого збираються учасники дистанційної освіти.

    В ІІ семестрі 2019-2020 н.р. була розпочата ін­теграція технології Google Classroom у освітній процес коледжу. З квітня 2020 року, викладачі коледжу по­чали працювати дистанційно на платформі Google Classroom, яка стала основною платформою дистанційного навчан­ня. Чому? Google Classroom доступний скрізь, де є інтернет, він не такий важкий, як більшість сервісів і з ним можна працювати при слабкому інтернеті. У Classroom можна зайти на комп’ютері в будь-якому бра­узері, а також з мобільних пристроїв на базі Android і Apple iOS. Google особливо уважно ставиться до безпеки інформацій­ного простору: в Classroom немає реклами, а всі розміщені ма­теріали не можуть бути використані в комерційних цілях.

    Дистанційні заняття були з самого початку організовані згід­но з розкладом занять на ІІ семестр 2019/2020 навчального року. Студенти, викладачіі  повинні були чітко дотримуватися роз­кладу. Це організовує учасників освітнього процесу, дає змогу пам’ятати про терміни роботи викладачів і студентів, контролювати роботу щодо організа­ційно-педагогічної роботи викладачів у період карантину.

    2020-2021 навчальний рік.  МОН рекомендує закладам освіти запровадити гнучку структуру навчального року, поєднання безпосередньої та опосередкованої форми взаємодії студентів і викладачів у вигляді змішаного навчання.

    Тож, враховуючи досвід організації освітнього процесу під час карантину, закладу освіти необхідно узгодити дії всіх педагогів і обрати єдиний підхід та єдині засоби для дистанційного навчання.

семінар.jpg
    З цією метою для викладачів коледжу і проводився тренінг-практикум по організації роботи, можливостях платформи Google Classroom.
    Викладач комп'ютерних дисциплін Краснопольська Лариса Іванівна провела тренінги по використанню Google Сlassroom для організації дистанційного навчання, надала практичні рекомендації по організації адміністрування та наповнення платформи.
   Викладач комп'ютерних дисциплін Стрижеус Марина Валеріївна провела тренінги по по створенню тестів в Classtime для контролю знань студентів. Вона докладно пояснила, як створити онлайн-тестування за допомогою Google Forms і автоматично перевірити його результати.

МЕТОДИЧНІ СЕМІНАРИ 2020-2021 навчальний рік
       

вересень-жовтень 2020 р.

«Технічне забезпечення дистанційного навчання. Створення комунікативного простору для організації дистанційного навчання»

Готують викладачі комп'ютерних дисциплін Краснопольська Л.І., Стрижеус М.В., завідувач навчально-методичним кабінетом Красноштан Л.М.

листопад  2020 р.

«Роль практик у формуванні готовності до професійного самовдосконалення»

Відповідальні: голови ЦК, де проводяться навчальні практики (Блохін С.А., Бойко С.Л.  Драган Ю.С., Тисленко Т.В., Гайдар В.М., Гройсман Г.П.,  Колобишко В.В.)

 

січень 2021 р.

«Самостійна робота як важлива складова навчальної роботи студентів. Методичне забезпечення самостійної роботи»

Відповідальні: голови ЦК

 

січень 2021 р.

«Облік, оцінювання і контроль навчальних досягнень студентів. Ефективні форми і методи контролю навчальних досягнень студентів. Раціональне використання часу на занятті.»

- обмін досвідом викладачів – спеціалістів вищої категорії, викладачів-методистів - з кожної циклової комісії запланувати по одному  виступаючому.

Відповідальні: голови ЦК

 

травень 2021 р.

«Аналіз дистанційних технологій освітнього процесу. Досвід ефективного використання ІКТ в процесі викладання навчальних дисциплін»

обмін досвідом викладачів - з кожної циклової комісії запланувати по 1-2  виступаючому.

Відповідальні: голови ЦК

images.png
bottom of page